EURO-TRUCK
PL EN DE RU
Tradycja i doświadczenie

Korzenie w transporcie

Historia sięga roku 1990, kiedy to Euro-Truck zapoczątkował swoją działalność jako firma transportowo-spedycyjna. Wjazd na europejski rynek odbył się niezwłocznie po zakupie pierwszych zestawów przestrzennych marki Mercedes o kubaturze 120 m ³ oraz po otrzymaniu koncesji na transport międzynarodowy. Od początku Euro-Truck wyspecjalizował się w transporcie przestrzennym, co spowodowało dynamiczny rozwój , jak również na pozyskanie kilku strategicznych klientów o zasięgu globalnym. To pozwoliło na wieloletnie utrzymanie firmy w czołówce firm branży TSL wyłącznie z polskim i prywatnym kapitałem, a także w pierwszej trójce w klasyfikacjach dokonywanych według czynników jakościowych.

W 1997 roku Euro-Truck rozpoczął import oraz został autoryzowanym serwisem niemieckich naczep marki SCHMITZ- CARGOBULL, stając się partnerem takich marek jak SAF, BPW, WABCO, KNORR, CONTINENTAL. Od tego roku, aż do dnia dzisiejszego naczepy Schmitza są najlepiej sprzedawanymi naczepami także w Polsce. Uczyniło to firmę Euro-Truck jednym z największych dostawców nowych naczep ciężarowych pod wynajem krótko i średnioterminowy w Polsce. Tym samym zacieśniała się współpraca z firmami wykorzystującymi naczepy na własne potrzeby oraz firmami transportowymi, nie tylko w zakresie transportu, ale również zaopatrzenia w kompleksowe usługi serwisowe i transportowe.

Źródło: Archiwum Euro-Truck, 2005r

Źródło: Archiwum Euro-Truck, 2005r

Kolejne lata Euro-Truck rozwijał swoją działalność, elastycznie wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, dostosowując zakres i jakość swoich usług do wymagań rynkowych. W 2004 roku firma z sukcesem wdrożył zintegrowany System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 oraz System Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:1996. Od wielu lat był członkiem wielu organizacji, izb i stowarzyszeń o charakterze gospodarczym oraz charytatywnym.

Do dynamicznego rozwoju firmy poprzez wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań technicznych na europejskim poziomie przyczyniło się niewątpliwie efektywne wykorzystanie możliwości współfinansowania inwestycji w ramach funduszy unijnych, m.in. poprzez zakup największej dostępnej na unijnym rynku, profesjonalnej kabiny lakierniczej -projektu zrealizowanego w ramach sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost konkurencyjności Przedsiębiorstw.

Inwestycja w nowoczesne, innowacyjne technologie oraz kompleksowa, sprawna i bezgotówkowa likwidacja szkód komunikacyjnych, także w okresie gwarancyjnym, zwiększyła współpracę z PZU oraz innymi renomowanymi firmami ubezpieczeniowymi, producentami samochodów ciężarowych i naczep, a także czołowymi spółkami leasingowymi.

Kolejne inwestycje w magazyny wysokiego składowania, biura ,parkingi i serwisy dedykowane firmom transportowym i leasingowym, ale także niezależnym od rynku motoryzacyjnego Firmom , stworzyły bezpieczną bazę do dalszego rozwoju.

 

Dziś ważna jest tradycja i doświadczenie…

 

Obecnie firma Euro - Truck wyróżnia się na rynku motoryzacyjnym szerokim zakresem usług dedykowanym małym, średnim oraz dużym przedsiębiorstwom , głównie transportowym jak również handlowym i produkcyjnym oraz ścisłą współpracą z firmami leasingowymi oraz ubezpieczeniowymi. Główny oddział firmy mieści się w Mrokowie k/Warszawy przy drodze krajowej nr 7 na terenie ponad 3 ha kompleksu handlowo - magazynowego. Lokalizacja, doskonale przystosowane zaplecze serwisowo-techniczne, a przede wszystkim tradycja i wieloletnie doświadczenie pozwalają firmie sprostać wymaganiom rynku, a innowacyjne rozwiązania w pełni zaspokoić potrzeby klientów w różnorakim zakresie.

  

Kompleksowość usług proponowanych w Mrokowie pozwala klientom na wyjazd całym zestawem, sfinansowanym, na miejscu ubezpieczonym, z wykonaną na życzenie klienta reklamą, propozycją interesującej współpracy w zakresie transportu i spedycji. Na ewentualny czas oczekiwania na własną naczepę czy ciągnik, także ich naprawę np. powypadkową, oferowany jest pojazd zastępczy.

Każdy klient ma możliwość skorzystania z wynajmu krótko czy długoterminowego wybranego środka transportu, którego miesięczny koszt niejednokrotnie jest niższy niż w przypadku raty leasingowej oraz bez konieczności uiszczenia wpłaty własnej.

Firma oferuje również dogodne warunki zamiany naczep i pojazdów ciężarowych na nowe. Na terenie kompleksu prowadzi profesjonalne usługi serwisowe oraz blacharsko-lakiernicze, bezgotówkową likwidację szkód komunikacyjnych, sprzedaż ubezpieczeń środków transportu na preferencyjnych warunkach.

W ramach posiadanych oraz powierzonych nieruchomości oferowane są do wynajmu atrakcyjne powierzchnie magazynowe, serwisowe, parkingowe oraz biurowe w atrakcyjnych lokalizacjach oraz położonych przy głównych trasach Polski / katowicka, krakowska, poznańska, itp/.

W cenie najmu klient decyduje się często na pakiet, którego cena zawiera wszelkie usługi związane z utrzymaniem nieruchomości oraz bieżącą obsługą klienta.

Firma współpracuje nie tylko prywatnymi przedsiębiorcami, czy spółkami prawa handlowego. W ramach prowadzonej działalności uczestniczy w przetargach, dostarcza pojazdy oraz świadczy usługi średnio i długoterminowego najmu, także dla instytucji Skarbu Państwa oraz firm sektorowych. Realizacja tych projektów jest rekomendacją gwarancji, najwyższej jakości oraz terminowości, co nie wątpliwie pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.

  

 

KONTAKT
Euro – Truck Sp. z o.o.
Al. Krakowska 51C
05-551 Mroków
+ 48 22 737 77 00÷03
+ 48 601 33 44 00
kontakt@euro-truck.pl

Formularz kontaktowy
* dane obowiązkowe